20 صبحانه گرم و سریع

[ad_1]

مجله آشپزی مثبت: می گویند صبحانه را خودت بخور، نهارت را با دوستت و شامت را با دشمن. خب حالا که وقتتان کم است می خواهید در یک فرصت کوتاه، یک وعده صبحانه مفصل وپرانرژی آماده کنید ، به روش تهیه این صبحانه های سریع نگاهی بیندازید.شاید به دردتان خورد.
 
1.كاسرول صبحانه فرانسوی
 
 20 صبحانه گرم و سریع (2)
ابتداپنج فنجان خمیر نان باگت را در سینی فر چرب شده پهن كنید. در یك ظرف بزرگ چهار عدد تخم مرغ را با یك قاشق چایخوری وانیل ، یك چهارم فنجان شكر ، یك چهارم قاشق چایخوری نمك و یك و نیم فنجان شیر مخلوط كنید و روی خمیر بریزید.
 
بعد یك قاشق چایخوری كره مارگارین را ذوب كنید و روی مخلوط تخم مرغ بریزید سپس دو قاشق غذا خوری گردوی پودر شده و دو قاشق غذاخوری كشمش را روی مخلوط خوب پخش كنید سپس آن را به مدت 15 دقیقه در فر 170درجه قرار دهید تا كاملا برشته و طلایی رنگ شود.

مدت زمان آماده سازی 15 دقیقه

مدت زمان پخت 15 دقیقه


 
2. املت قارچ و مارچوبه

20 صبحانه گرم و سریع (2)

5 عدد تخم مرغ را با 10 قاشق سوپخوری شیر خوب هم بزنید تا کاملا کف کند کمی نمک و فلفل داخل تخم  مرغ ها بریزید.200 گرم قارچ را به صورت لایه ای خرد کنید و در تابه ای آن را کمی تفت دهید.حالا تابه ای بزرگ بردارید و دو قاشق غذا خوری روغن مایع در آن بریزید و روی شعله قرار دهید تا کاملا داغ شود.

 
مایه شیر و تخم مرغ را در تابه بریزید و درب آن را بگذارید.یک فنجان مارچوبه ریز شده را با قارچ و نمک و فلفل مخلوط کنید و به تخم مرغ ها اضافه کنید.بعد از سه دقیقه املت شما آماده است.صبحانه شما آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 6 دقیقه

مدت زمان  پخت 5 دقیقه


 
3.نان تخم مرغی
 
 20 صبحانه گرم و سریع (2)
5 نان تست را بردارید و از میان آنها یك دایره جدا كنید. تابه ای را روی حرارت قرار دهید و كف آن را كمی با كره چرب كنید، نان را در تابه بگذارید و سه  تخم‌مرغ را  با مقدار دلخواه نمك و فلفل  هم بزنید  و آنقدر از آن درون دایره وسط نان بریزید تا پر شود. وقتی تخم‌مرغ در اثر حرارت خودش را كاملا گرفت، آن را برگردانید تا طرف دیگر نان هم طلایی شود. حالا قسمت دایره ای  را كه از نان جدا كرده اید كنار تست ها بگذارید.

مدت زمان آماده سازی 3 دقیقه

مدت زمان پخت 4 دقیقه


 
4.تخم مرغ پخته شده در سس گوجه
 
 20 صبحانه گرم و سریع (2)
فر را با دمای 175 درجه روشن كنید تا گرم شود. یك پیمانه سس گوجه‌فرنگی را داخل چهار عدد کاسه یک نفره مناسب فر تقسیم كنید. سپس با دقت داخل هر یک از این کاسه‌ها یک تخم مرغ بشكنید طوری که زرده آنها درسته بماند.بعد روی هر کدام یك قاشق غذاخوری روغن زیتون بریزید و کمی نمک و فلفل سیاه و قرمز بپاشید.
 
کاسه‌ها را به مدت 8 دقیقه داخل فر داغ بگذارید تا سفیده آنها سفت شود ولی زرده نرم بماند. حال برش‌های نان را داخل فر داغ بگذارید تا دو طرف آنها برشته شود. 1حبه سیر را بر سر یک چنگال بزنید و آن را روی سطح نان‌ها بمالید. سپس کمی روغن‌زیتون رویسطح نان‌ها بریزید و به همراه تخم مرغ‌ها سرو كنید.

 مدت زمان آماده سازی 3 دقیقه

مدت زمان پخت 8 دقیقه


 
5.املت اسفناج

20 صبحانه گرم و سریع (2)

نصف پیمانه آرد را الک کرده ، با مقداری نمک مخلوط کنید. یک عدد تخم مرغ را با یک پیمانه ماست، یک قاشق آب و یک قاشق روغن مخلوط کنید. حالا مخلوط آرد و نمک را به آن اضافه کنید و هم بزنید.500 گرم اسفناج پخته و را همراه نوک قاشق جوز هندی رنده شده به این مواد  بیفزایید.

 
به این ترتیب مایه املت آماده می شود. روغن را درتابه نچسبی بریزید و سه عدد پیازچه را در آن کمی تفت دهید. یک پیمانه خامه  به همراه چهار قاشق سوپخوری ماست شیرین و یک قاشق سوپخوری پنیر پیتزای رنده شده را با هم مخلوط کنید.حالا مخلوط تخم مرغ را در تابه بزرگ روغنی بریزید و بعد از سه دقیقه مخلوط اسفناج را همراه تکه های نان به آن اضافه کنید و روی همه مواد خامه را اضافه کنید و درب آن را بگذارید.

مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه

مدت زمان پخت 8 دقیقه  


 
6.املت گوشت و تخم مرغ
 
20 صبحانه گرم و سریع (2)
یک عدد پیاز را نگینی خرد کنید یک قاشق روغن درون ماهیتابه ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید و پیاز را به آن اضافه کنید. بعد از اینکه پیاز سرخ شد  200 گرم گوشت چرخ کرده را داخل تابه بریزید تا آب آن کاملا برود. نمک و فلفل را هم به گوشت اضافه کنیدو سه عدد تخم مرغ را به خوبی هم بزنید و با گوشت مخلوط کنید و با قاشق چوبی هم بزنید و تا زمانی که تخم مرغ ها سفت شوند به هم زدن ادامه دهید.املت را در ظرفی ریخته و سرو کنید.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 8 دقیقه


 
7.املت هندی
 

20 صبحانه گرم و سریع (2)

ابتدا یک عدد پیاز بزرگ را خلالی کنید و آن را در یک قاشق غذاخوری روغن به مدت 3دقیقه تفت دهید. یک شاخه کوچک تره فرنگی را باریک برش بزنید و همراه زردچوبه و فلفل قرمز به پیاز اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا یکدست سرخ شود.
 
یک عددکدو سبز را خلالی ریز برش دهید و به تابه بیفزایید. بعد از 5 دقیقه تخم مرغ ها را در یک پیاله کوچک تک تک بشکنید و با فاصله روی  مواد بریزید تا موقع سرو تخم مرغ ها به هم نریزند. مقداری فلفل سیاه و قرمز هم روی تخم مرغ ها بپاشید.  در نهایت درب تابه را بگذارید تا تخم مرغ ها بپزند.

مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه

مدت زمان پخت 9 دقیقه


 
8.املت پنیر
 
 20 صبحانه گرم و سریع (2)
5 عدد تخم مرغ را در ظرفی بشکنید و خوب هم بزنید تا کف کند. کمی نمک ، فلفل و  سه قاشق شیر را داخل تخم مرغ بریزید و هم بزنید.تابه مناسبی را که لبه آن تقریبا دو و نیم سانتی متر باشد روی آتش بگذارید و سه قاشق روغن در تابه بریزید و بگذارید تا داغ شود. حالا مایه شیر و تخم مرغ را در تابه بریزید و در آن را بگذارید.دو قاشق غذا خوری پنیر گرویر با یک قاشق غذاخوری جعفری ساطوری شده را داخل املت ریخته بعد املت را با یک چنگال و کفگیر به دقت لوله کنید.صبحانه شما آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 5 دقیقه


 
9.تخم مرغ تند
 
20 صبحانه گرم و سریع (2)
برای آماده سازی این روش لازم است 5 عدد تخم مرغ  را بگذارید خوب آبپز شود.بعد از پوست كندن تخم مرغ ها آنها به صورت عمودی برش دهید و زرده را به آرامی از داخل آن خارج كنید. زرده را نرم و خمیری كنید و با مایونزو مقداری نمك و فلفل مخلوط کنید. برای مزه دار کردن به آن مقداری خامه ترش اضافه کنید. حالا زرده طعم دار شده را داخل سفیده ها بریزید .یك عدد فلفل سبز تند  و یك عدد فلفل قرمز تند را به صورت حلقه ای برش دهید و  روی زرده ها را با فلفل ها تزئین كنید.صبحانه شما به همراه 5 عدد نان تست آماده است.

مدت زمان آماده سازی 2 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه


 
10.  تست کالباس و پنیر

20 صبحانه گرم و سریع (2)

ابتدا یک قاشق سوپخوری هویج ریز شده و پخته شده را با یک قاشق سیب زمینی پخته و خرد شده ، یک قاشق پنیر پیتزا ، یک عدد تخم مرغ و یک قاشق سوپخوری جعفری خرد شده را با نمک و فلفل به میزان دلخواه  مخلوط  کنید روی آن بریزید و ورق دیگر کالباس را روی آن بگذارید و در ظرف را بگذارید تا مواد خودش را بگیرد.صبحانه شما همراه با دو عدد نان تست آماده سرو می باشد.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 4 دقیقه


11. گوجه فرنگی و تن ماهی

20 صبحانه گرم و سریع (1)
 

 

ابتدا یک عدد پیاز بزرگ  را  رنده و یک قوطی تن ماهی بدون روغن را ریز کنید. یک عدد سیر را بکوبید و به مخلوط پیاز و تن ماهی بیفزایید. یک قاشق سوپخوری جعفری خردشده و به مقدار لازم نمک و ادویه را با مخلوط تن ماهی و سیر مخلوط کنید. به تعداد لازم گوجه فرنگی درشت انتخاب و داخل آنها را خالی کنید.

 
با توجه به حجم داخل گوجه از مواد، داخل آن بریزید و روی آن هم یک عدد تخم مرغ بشکنید. سینی مخصوص فر را با یک قاشق غذاخوری کره چرب کنید و گوجه ها را  به مدت 10 دقیقه با حرارت 160 درجه سانتی گراد در فر بگذارید تا زمانی که سطح تخم مرغ ها پخته شود. صبحانه شما با مقداری نان آماده سرو می باشد.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه


12. املت تنوری
 
 20 صبحانه گرم و سریع (1)
ابتدا٢٠٠ گرم كالباس را خرد كرده و با سه عدد گوجه فرنگی و به میزان دلخواه نمك و فلفل  در كره به مدت سه دقیقه تفت  دهید.  داخل ظرف های تعیین شده را با مقداری روغن چرب كرده و مواد را به سه قسمت تقسیم  كرده و داخل ظرف ها بریزید.
 
روی هركدام از آنها یك عدد تخم مرغ بشكنید و برای تزئین روی آنها  از چند برگ ریحان تازه استفاده كنید. فر را با درجه حرارت ١٨٠ سانتی گراد روشن كرده و بعد از گذشت پنج دقیقه ظرف ها را به مدت ده دقیقه در آن قرار دهید.به همراه سه عدد نان تست صبحانه شما آماده سرو می باشد.

 مدت زمان آماده سازی ٥دقیقه

مدت زمان پخت ١٠ دقیقه


 
13. املت رنگارنگ

20 صبحانه گرم و سریع (1)
 

 

فلفل دلمه ای های رنگی-  از هر كدام یك عدد زرد، قرمز، نارنجی، سبز- را به صورت نگینی   و یك عدد پیاز را هم به صورت خلالی خرد كنید. داخل ماهیتابه یك قاشق روغن مایع اضافه كنید و مواد خرد شده را داخل آن بریزید همراه نمك و فلفل- به میزان دلخواه- به مدت پنج دقیقه  تفت دهید.

 
حالا مواد سرخ شده را سه قسمت كرده و داخل بشقاب به صورت دایره ای قرار دهید و روی هر كدام یك تخم مرغ شكسته  و روی تخم مرغ مقداری پودر سیر بپاشید. حالا بشقاب ها را داخل مایكروویو به مدت هفت دقیقه قرارداده، به همراه نان سرو كنید.

 مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه


 
14.  املت فلفل سبز و سیب زمینی
 
 20 صبحانه گرم و سریع (1)
سه عدد سیب زمینی را نگینی  و فلفل سبز دلمه ای  و پیاز را ریز خرد كنید. داخل ماهیتابه دو قاشق غذا خوری روغن مایع بریزید و سیب زمینی را کمی تفت دهید تا نرم شود و از ماهیتابه بردارید. به میزان دلخواه نمك و فلفل و مقداری پودر سیر اضافه كنید و  سه عدد گوجه فرنگی پوره شده  را در تابه تفت دهید.
 
حالا نوبت اضافه كردن فلفل دلمه ای است. همه مواد را با 100 گرم پنیر پیتزای رنده شده مخلوط کنید و در ظرف هایی که برای هر نفر آماده کرده اید بریزید و روی هر ظرف یک عدد تخم مرغ بشکنید. روی تخم مرغ ها مقداری پودر فلفل سیاه بپاشید و برای طعم دار كردن می توانید ازچند برگ جعفری یا گشنیز تازه استفاده كنید. املت برای سرو كردن همراه با نان تفت داده شده آماده است.

مدت زمان آماده سازی 6 دقیقه

مدت زمان پخت 9 دقیقه


 
15.  املت گوجه و ریحان
 20 صبحانه گرم و سریع (1)
سه عدد گوجه فرنگی را به صورت حلقه حلقه ببرید و 200 گرم ریحان را برگ برگ كنید. یك حبه سیر را رنده كنید و یك قاشق روغن زیتون به آن اضافه كنید. سه كاسه كوچك را بردارید و داخل هر كدام یك قاشق روغن زیتون بریزید و تكان دهید تا تمام ظرف به روغن آغشته شود.
 
سه عدد تخم مرغ را داخل ظرفی بشکنید و همراه نمك و فلفل خوب هم بزنید. داخل كاسه ها یك لایه گوجه حلقه شده چند برگ ریحان مقداری سیر رنده شده و مقداری تخم مرغ  بریزید و این كار را تكرار كنید تا كاسه ها پر شوند. فر را با دمای٢٠٠ درجه سانتی گراد روشن كنید و كاسه ها را به مدت 10 دقیقه در آن قرار دهید. صبحانه شما با سه عدد نان تست آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 3 دقیقه

مدت زمان پخت 10 دقیقه


 
16.  املت گوشت و پنیر و قارچ
 
 20 صبحانه گرم و سریع (1)
ابتدا ماهیتابه را با یك قاشق روغن مایع چرب كنید  150 گرم گوشت چرخ كرده را با یك عدد پیاز نگینی خرد شده تفت دهید و ٢٠٠ گرم قارچ را به صورت ورقه ای خرد كنید. دو عدد فلفل دلمه ای  قرمز و سبز را هم ریز خرد كنید و به گوشت اضافه كنید. بعد از پنج دقیقه قارچ ها را  اضافه كنید و نمك و فلفل را هم بیفزایید. حالا سه عدد تخم مرغ را با فاصله روی مواد سرخ شده بشكنید و بعد از سه دقیقه ماهیتابه را از روی شعله بردارید. صبحانه شما همراه با نان آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه


 
17. املت اسفناج و پنیر
 
 20 صبحانه گرم و سریع (1)
ابتدا 400 گرم اسفناج  را  به صورت برگ برگ كنید. داخل ماهیتابه دو قاشق غذا خوری روغن زیتون بریزیدو  ماهیتابه را روی شعله قرار دهید. حالا اسفناج ها را داخل ماهیتابه بریزید چهار عدد تخم مرغ را داخل ظرفی با نمك، فلفل و پودر سیر به میزان دلخواه هم بزنید.
 
بعد از سه دقیقه كه اسفناج ها سرخ شدند تخم مرغ ها را اضافه كنید و 100 گرم پنیر صبحانه را خرد كرده و به تخم مرغ ها اضافه كنید. درب ماهیتابه را بگذارید؛ بعد از پنج دقیقه صبحانه شما آماده است. آن را به همراه مقداری نان سرو كنید.

مدت زمان آماده سازی 4 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه


 
18.  املت اسپانیایی

20 صبحانه گرم و سریع (1)

مواد مورد نیاز این املت كدو ، پیاز و سیر به همراه مقداری اسفناج است. یك عدد كدو را با پوست به صورت حلقه های خیلی نازك ببرید و یك عدد پیاز كوچك را هم خلالی كنید. یك حبه سیر را رنده كنید حالا چهار عدد تخم مرغ را داخل ظرفی ریخته و به میزان دلخواه به آن نمك ، فلفل و آویشن اضافه كنید و خوب هم بزنید.

 
داخل ظرف مخصوص فر یك قاشق غذاخوری روغن ریخته و كدو ها را داخل آن بچینید و پیازها و سیر رنده شده را هم به آن اضافه كنید. بعد تخم مرغ های زده شده را همراه نان تست یا باگت خرد شده اضافه كنید و داخل فر گرم شده با درجه حرارت 180درجه سانتیگراد بگذارید. املت شما بعد از پنج دقیقه آماده است.

 مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 8 دقیقه


19. املت فنجانی

20 صبحانه گرم و سریع (1)
 

 

برای شروع كار 250 گرم قارچ را همراه 200 گرم كالباس نگینی خرد كنید. حالا پنج شاخه پیاز چه را با تمامی برگ های سبزش خرد کنید و  سپس دو فنجان برداشته و داخل آنها دو عدد تخم مرغ بشكنید. حالا مخلوط قارچ و كالباس خرد شده را با پیازچه  و نمك و فلفل  به تخم مرغ ها اضافه كنید و به خوبی هم بزنید. برای طعم دار كردن ١٠٠ گرم پنیر گودای (پنیر زرد رنگ) رنده شده روی مخلوط بریزید. فنجان ها را به مدت پنج دقیقه در مایكروویو قرار دهید.صبحانه لذیذ شما آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 5 دقیقه


 
20. كرپ توت فرنگی و موز

20 صبحانه گرم و سریع (1)

یك قاشق چایخوری وانیل را با دو عدد تخم مرغ، 3 قاشق چایخوری كره (ذوب شده)، یك پیمانه شیر، یك چهارم پیمانه پودر شكر، یك پیمانه آرد و یك چهارم قاشق چایخوری نمك مخلوط كنید. ماهیتابه را روی حرارت متوسط قرار دهید و یك قاشق غذاخوری روغن در آن بریزید.

 
حالا مقدار كمی از مایه را درماهیتابه بریزید به طوری كه لایه ای خیلی نازك سطح تابه را بگیرد.پس از اینكه مایه به رنگ طلایی در آمد آن را برگردانید و طرف دیگر را سرخ كنید و همه مایه را به همین صورت بپزید. پس از پختن كرپ ها روی سطح آن مقداری مربای توت فرنگی و تكه های موز قرار دهید و به صورت رولتی جمع كنید.صبحانه شما آماده سرو است.

مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه

مدت زمان پخت 7 دقیقه

[ad_2]

بک لینک

دانلود کتاب

اولین نفری باشید که نظر می دهد.

دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما محفوظ می ماند


*